LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Pydyszewska wicemistrzynią Europy w pięcioboju!

Ewa Pydyszewska – reprezentantka ZKS Drzonków – zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy do lat 24 w pięcioboju nowoczesnym. Impreza zakończyła się w niedzielę w Drzonkowie. Ostatnim akcentem trzydniowych zmagań była rywalizacja sztafet mieszanych.

Pydyszewska o medal walczyła z Łukaszem Gutkowskim. W ostatniej konkurencji – biegu ze strzelaniem – polski duet spisał się fantastycznie przesuwając się z piątego na drugie miejsce.

Myślę, że bardzo dobrze nam poszło. Zacięłam się na pierwszym strzelaniu, ale w drugim wszystko było dobrze. ze spokojną głową. Na biegu “Gutek” zrobił “magię”. To mój dobry i stabilny występ. Zrobiłem dobrą szermierkę, konie też dobre, w pływaniu kręciłam się wokół życiówki, więc bardzo fajnie. 

Po złoto sięgnęli Białorusini. Niestety dobry występ polskiej sztafety mieszanej to jedyny pozytywny akcent pięciobojowych zmagań. Słabo spisała się Natalia Dominiak, która indywidualnie była 14. a w sztafecie uplasowała się dopiero na 16. miejscu.

Nie jestem zadowolona z tego startu tym bardziej, że w tej kategorii wiekowej startuje po raz ostatni. Szykowałam się na dużo lepszy wynik. W najgorszym wypadku chciałam być w dziesiątce indywidualnie. Tyle czasu, ile poświęciłam na przygotowania, dlatego mnie to boli. Gdyby głowa pomogła mi na szermierce, ten wynik byłby pewnie lepszy. 

Wśród panów nieudany występ zanotował również Kamil Kasperczak, który uplasował się na 23. miejscu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: