LUBUSKIE:

Puste miejsce przy stole, a nie w portfelu. Przedświąteczne rady policji

W ostatnich dniach przed świętami zakupowy szał sięga zenitu. W natłoku sprawunków nie można zapominać o własnym bezpieczeństwie. Policja ostrzega m.in. przed kieszonkowcami i oszustami.

Wielu z nas za prezenty czy produkty do świątecznych dań płaci kartą. Pamiętajmy, by nie umieszczać na niej numeru PIN, a podczas transakcji zasłaniać klawiaturę terminala. Jeśli mamy przy sobie gotówkę, nie pokazujmy zawartości portfela.

Również podczas zakupów internetowych powinniśmy zachować ostrożność. Korzystajmy z zabezpieczonych połączeń i nie otwierajmy podejrzanych maili. Zanim zamówimy coś w e-sklepie, warto sprawdzić opinie o nim oraz informacje, jak można dokonać reklamacji i zwrotów.

Nie dajmy się złapać na atrakcyjne ceny – towar w znacznie niższej cenie niż sklepowa może być niepełnowartościowy lub pochodzić z kradzieży. Przed nabyciem np. sprzętów elektronicznych i oprogramowania, pytajmy o potwierdzenie oryginalności produktu, dowód zakupu oraz instrukcję obsługi.

W drodze na zakupy i z powrotem uważajmy natomiast w zatłoczonych środkach komunikacji publicznej. Torebki i plecaki trzymajmy z przodu, jak najbliżej siebie.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: