LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Przystanek szynobusowy przy osiedlu Leśnym?

Coraz więcej aut w mieście, coraz większe korki – z tym zmagają się mieszkańcy Zielonej Góry i okolic niemalże codziennie. Dużym problemem jest komunikacja w godzinach szczytu. Szczególnie dotyczy ona tych, którzy zamieszkują obrzeża naszego miasta, a muszą dojechać np. do centrum.

Ten problem znany jest nie od dziś. Podniesiony został na ostatniej sesji Rady Miasta  w kontekście osiedla Leśnego. Tamtejsza część Zielonej Góry to już dziś duża “sypialna” naszego miasta. Czy mógłby powstać tam przystanek szynobusowy, który dowoziłby mieszkańców do centrum? O tę sprawę pytał m. in. radny Koalicji Obywatelskiej Marcin Pabierowski. O komentarz poprosiliśmy prezydenta Janusza Kubickiego.

Życzylibyśmy sobie tego, aby taki szynobus zaczął działać. Po to mamy Centrum Przesiadkowe, po to budowa przystanku w Kisielinie lub na osiedlu Mazurskim. Również myślimy o przystanku na osiedlu Leśnym tym bardziej, że ilość samochodów rośnie bardzo szybko. 

Kubicki dodaje, że komunikacja szynubusowy leży jednak po stronie samorządu i marszałka.

Jeśli macie pytania do włodarza miasta – możecie je zadać bezpośrednio podczas środowej audycji “Prezydent na 96 FM” dzwoniąc pod numer 68-326-96-96 lub napisać maila pod adres: prezydent@wzielonej.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: