LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Przygotowania na wypadek koronawirusa. Szpitale informują o wyposażeniu, będzie też nowy sprzęt

Na oddział intensywnej terapii Szpitala Uniwersyteckiego zostanie zakupione urządzenie ECMO. To sprzęt, który jest w stanie wypompować krew z organizmu, natlenić ją i wprowadzić z powrotem do krwiobiegu pacjenta.

Lekarze stosują aparat ECMO w przypadku ciężkiego uszkodzenia płuc w wyniku choroby czy urazu. Dzięki niemu tkanka płuc może się zregenerować. Urządzenie zostanie zakupione do szpitala w ramach przygotowań do walki z koronawirusem. Pieniądze na zakup urządzenia przekazał szpitalowi zarząd województwa.

To nie jedyna forma przygotowania na wypadek koronawirusa. Lubuskie jednostki ochrony zdrowia przekazały informację o posiadanym sprzęcie i zabezpieczeniach. Stacja pogotowia w Zielonej Górze i szpital w Gorzowie mają komory izolacyjne do przewozu zakażonych osób. W szpitalach znajdują się miejsca do izolacji chorych.

Niektóre placówki wprowadziły już zwiększone środki ostrożności. W Torzymiu i Zaborze ograniczono odwiedziny chorych na oddziałach. W placówkach medycznych dostępne są także środki do dezynfekcji i higieny rąk.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X