LUBUSKIE:

Przydatne w drodze z psem i kotem. Porady dla podróżników zwierzolubów

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z okresem wyjazdów. Niewiele osób decyduje się jednak na podróż ze zwierzętami. Skrajnymi przypadkami są porzucenia czworonogów. Wraz z Katarzyną Sobieszek z Inicjatywy dla Zwierząt poszukujemy rozwiązania tej sytuacji.

Nadejście lata to jeden z najczęstszych powodów porzucania pupili. Tymczasem można zainwestować w hotele bądź lokale osób prywatnych. Do wyboru są zarówno miejsca dla psów, kotów oraz hotele mieszane. Katarzyna Sobieszek przyznaje, że zwierzętom, które w nich przebywają, towarzyszy stres adaptacyjny. Warto więc sprawdzić, czy tymczasowe lokum jest na to przygotowane.

– Taka słynna była sytuacja z zeszłego roku – hotel przyjął psa i niestety nie poinformował, że uciekł on w dziwnych okolicznościach. Do tej pory chyba się nie znalazł. Okazało się, że hotel jest prowadzony w miejscu, gdzie właścicielka jest niezameldowana. Radzę więc, by sprawdzać te miejsca, jechać odwiedzić, pytać znajomych, kto oddał psa. Z kotem jest o tyle trudno, że kot niechętnie aklimatyzuje się w nowym miejscu. Jeżeli oddajemy kota do hotelu, ważne, żeby miał on małe pomieszczenie do aklimatyzacji.

Zanim zdecydujemy się zostawić zwierzaka, sprawdźmy też warunki naszego wypoczynku. Coraz więcej miejsc publicznych znosi zakaz ich wprowadzania. Równie ważne jest bezpieczeństwo w trakcie podróży.

– Karpacz, zdaje się, słynie z tego, że tam do każdego prawie hotelu można zabrać psa. Są też plaże wyznaczone dla psów, chyba w Świnoujściu. W samochodzie pies powinien być zabezpieczony. Nie ma dokładnych sposobów zabezpieczenia psa – ma się nie przemieszczać. Najbezpieczniejsza jest niestety metalowa albo plastikowa klatka pomiędzy siedzeniami. Wiadomo, że duży zwierzak nam już odpada w takiej sytuacji. Najprostszym sposobem jest przypięcie psa pasami. Są takie specjalne szelki, a pasek kosztuje około 9 złotych. Niestety w przypadku zderzenia niespecjalnie się nam to sprawdzi – mówi Katarzyna Sobieszek.

Więcej o wakacyjnej opiece nad zwierzętami, także bezpańskimi – poniżej.

Godzina Rektorska – Katarzyna Sobieszek

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: