KULTURA:LUBUSKIE:

Przed nami I Zielonogórskie Spotkania Artystyczne [GODZINA REKTORSKA]

W ramach naszego piątkowego programu “Niezła Sztuka” rozmawiamy o miejscach gdzie można spędzić wolny czas. Do nich należy Piekarnia Cichej Kobiety.

Artystyczna działalność to m.in: koncerty Jazzowe, wydarzenia takie jak “Wiosna Jazzowo-Bluesowa, Klub Czarnego Krążka czy Jazz Crossing Festival. Przed nami kolejne ważne wydarzenie I Zielonogórskie Spotkania Artystyczne.

Pan Prezydent Janusz Kubicki wpadł na pomysł, aby wokół rodu Machaliców przygotować artystyczne spotkania. Krzysztof Machalica jako gospodarz, zaproponował czy jako Cicha Kobieta podjęlibyśmy się zorganizowania takiego wydarzenia kulturalnego. Jako młode, rzutkie miejsce zgodziliśmy sie na bycie koordynatorem wydarzenia. Pomysł jest kapitalny. Ten festiwal ma sens, dlatego że rodzina Machaliców, to zbiór talentów, dokonań, osiągnięć teatralnych, filmowych i muzycznych, a do tego mają ogromną rzeszę przyjaciół

 

Jerzy Nowak z Piekarni Cichej Kobiety przedstawił dokładny harmonogram tego kulturalnego wydarzenia. Początek I Zielonogórskich Spotkań Artystycznych planowany jest na 21 kwietnia.

Repertuar jest bogaty. Pojawi się Krystyna Janda ze spektaklem “Zapiski z wygnania”, to w Lubuskim Teatrze. Wystąpi Katarzyna Żak. W Muzeum Ziemi Lubuskiej swoje prace pokaże Jan Wołek. Ci artyści, to autentyczni przyjaciele Machaliców. W trakcie wydarzenia pojawi się również wątek lubuski.

 

 

Więcej o Piekarni Cichej Kobiety oraz o I Zielonogórskich Spotkaniach Artystycznych w programie Godzina Rektorska “Niezła Sztuka” Harmonogram wydarzenia znajduje się tutaj 

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X