LUBUSKIE:

Propozycje do lubuskiego budżetu: Bezpartyjni chcą inwestycji w drogi, zdrowie i środowisko

Po Samorządowym Lubuskim swoje propozycje na zawartość budżetu województwa przedstawili Bezpartyjni Samorządowcy. Zaprezentowali 22 propozycje inwestycji. Są to głównie zadania drogowe, związane z ochroną środowiska i ochroną zdrowia.

Projekty zgłoszone do budżetu były uzgadniane z mieszkańcami – mówi przewodniczący klubu Bezpartyjnych, Łukasz Mejza. Wśród nich znalazły się na przykład inwestycje drogowe na południu województwa, takie jak drugi etap budowy obwodnicy Lubska i obwodnica Żagania.

Przypominam, że te kwestie drogowe determinują bardzo wiele. Jeżeli chcemy mieć dobrą gospodarkę, sport, kulturę, edukację, musimy mieć przede wszystkim dobre drogi. A jest wiele miejscowości na terenie województwa lubuskiego, które nie mają tego przysłowiowego “okna na świat” we właściwym stanie.

O pomyśle na inwestycje w odnawialne źródła energii mówił radny Sławomir Kowal. Bezpartyjni Samorządowcy wpisali na listę swoich propozycji program dopłat do instalacji fotowoltaicznych. Mieszkańcy mieliby otrzymywać po 5 tysięcy złotych dotacji na montaż fotowoltaiki na prywatnych posesjach.

Instalacje grzewcze to oczywiście też jest ważny argument, żeby walczyć ze smogiem. Natomiast widzimy na przykładzie ogólnokrajowym, że program instalacji fotowoltaicznych się sprawdza. Zaktywizował mieszkańców, choć jeszcze może nie dostatecznie, ale tego jest coraz więcej. Jeśli do tego programu dołożylibyśmy wsparcie wojewódzkie, mielibyśmy województwo lubuskie pochłonięte tymi instalacjami fotowoltaicznymi. 

Bezpartyjni Samorządowcy proponują też utworzenie Lubuskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla seniorów i dofinansowanie Programu Rozwoju Innowacyjnych Badań Onkologicznych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: