LUBUSKIE:

Produkcja muzyki, grafika, a nawet radio. Portal RCAK-u jeszcze bardziej wszechstronny

Portal lubuskiekultura.pl zwiększa swoją funkcjonalność. Skorzystają na tym zarówno instytucje kultury z województwa lubuskiego, jak i mieszkańcy regionu. Dzięki nowym narzędziom można już nie tylko promować wydarzenia kulturalne, ale i rozwijać swoje zainteresowania.

W nowej odsłonie witryna jest jeszcze lepiej dostosowana do potrzeb użytkownika. RCAK nazwał tę funkcję e-tożsamością. Osoba, która zarejestruje się na stronie, może np. wybrać kategorie wydarzeń, które są dla niej najciekawsze.

Użytkownik, który zakłada konto na lubuskiekultura.pl, może zaznaczyć swoje zainteresowania. Wtedy na maila przychodzi spersonalizowana oferta kulturalna. Może być powiadomiony o wejściówkach i oczywiście wszystkich wydarzeniach, które portal prezentuje.Mariusz Woźniak, kierownik działu wydawnictw Regionalnego Centrum Animacji Kultury

Potrzebę wprowadzenia nowych usług zauważył i sam RCAK, i skupione wokół niego instytucje.

Stwierdziliśmy, że dobrze jest zebrać wszystkie imprezy w jednym momencie i w jednym miejscu. Wchodzę na stronę i mogę w każdej chwili sprawdzić, co się dzieje, z czego mogę skorzystać. Jest to przejrzyste, czytelne i myślę, że dobre dla użytkowników.uważa Honorata Musiał, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury.

Osoby uzdolnione artystycznie mogą korzystać z nowej elektronicznej usługi: e-animacji. Bez zmian pozostają za to funkcje e-kompozytora i e-designera. Umożliwiają one pracę z profesjonalnymi programami do grafiki i obróbki dźwięku.

Są to takie pierwsze kroki młodych ludzi, którzy nie mają pieniędzy na zakup narzędzi. Mogą się z tym zaznajomić, ponieważ wszystko jest dostępne on-line. Mamy na przykład możliwość tworzenia własnych animacji czy grafik, wykorzystania do tego celu i gotowych grafik i tych, które mamy na dysku. Możemy dodawać własne szablony, tworzyć wiele warstw projektu.Mariusz Woźniak

Portal jest dostępny również w formie aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android i iOS.

Poprzez lubuskiekultura.pl mogą się promować nie tylko instytucje kulturalne, ale i media. Temu służy e-radio, które będzie udostępniać audycje kulturalne lokalnych rozgłośni.

Przy projekcie lubuskiekultura.pl współpracuje z RCAK-iem pięciu partnerów. Są to ośrodki kultury z Zielonej Góry, Sulechowa, Nowej Soli, Kostrzyna nad Odrą i Gorzowa Wielkopolskiego. Również one mogą promować się dzięki funkcjonalności portalu. Partner, który ma własną stronę internetową, może zintegrować ją z portalem i na nim również publikować informacje o własnych wydarzeniach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: