AUDYCJE 96 FM:LUBUSKIE:

Procesy rekrutacyjne od kuchni [PROJEKT PROGRES]

Za nami kolejny odcinek naszego programu “Projekt Progres” to propozycja dla tych, którzy interesują się: szeroko pojętym biznesem, promowaniem firmy w mediach społecznościowych. 

W kolejnym spotkaniu z Dawidem Stanulonisem rozmawialiśmy o procesach rekrutacyjnych, sprawdzając jak firmy, a przede wszystkim działy HR przygotowują rozmowy dla potencjalnych pracowników. Wszystko zależy od skali procesu i stanowiska na jakie aplikujemy.

Jeżeli mówimy o dużej lub średniej firmie, to ta powinna dzisiaj posiadać system do zarządzania danymi, który gromadzi zgody marketingowe kandydata, ten nie powinien zaaplikować jeśli firma nie zgromadzi jego zgody na przetwarzania jego danych osobowych. Wysyła CV, które potem wpada w pierwszy lejek. Pierwszą styczność z naszą aplikacją ma osoba z działu HR oraz menadżer wyższego szczebla, albo dyrektor który kandydata rekrutuje. Procesy są różne i ustalane odgórnie i w sytuacji dużej firmy może to być osoba funkcyjna dzwoniąca bezpośrednio, może być to pierwszy filtr i wtedy dzwoni ktoś z działu HR i sprawdza tego kandydata pod kątem kompetencji. Z reguły taka aplikacja przechodzi kilka etapów. To jest duży filtr i czas w którym rekrutacja się odbywa Dawid Stanulonis

 

Szukając pracy, chcemy jak najlepiej pokazać się potencjalnemu pracodawcy, czy warto robić Video CV? O to pytamy naszego eksperta.

Każda opcja, która przykuje uwagę rekrutera jest dobra. Taka opcja spowoduje, że się wyróżnimy na tle tego procesu rekrutacji. Bardzo rzadko spotykam się takimi innowacyjnymi CV, najczęściej są to tradycyjne dokumenty. Oczywiście są w tych aplikacjach informacje wyróżniające. Mówimy o swoich kompetencjach czy osiągnięciachDawid Stanulonis

 

Podczas programu rozmawialiśmy także o Assessment center czy Employer brendingu. Audycja “Projekt Progres” w każdy wtorek po 13:30 w Radiu Index, Index TV i FB.

 

 

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00