LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Praca wre. W szpitalu powstaje OIOM

Wreszcie! Po długich miesiącach oczekiwania w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze rozpoczęła się jedna z najważniejszych inwestycji. To budowa Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej.

O tym, że to bardzo ważne zadanie z punktu widzenia pacjentów i medyków, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Marek Działoszyński – prezes Szpital Uniwersyteckiego – opowiada nam o długiej drodze do rozpoczęcia prac.

Długo czekaliśmy, bo były procedury odwoławcze. było KIO, trochę się to przeciągnęło. Wykonawca stracił trochę czasu, bo zadanie powinno się zakończyć jeszcze w tym roku. Powstanie dwa razy większy OIOM, nad nim powstanie nowy oddział okulistyki z blokiem operacyjnym.

Budowa OIOM-u to nie jedyna inwestycja, którą planuje w tym roku szpital.

Pracujemy nad tym, by wygrać i wziąć pieniądze z konkursu  na całą infrastrukturę drogową szpitala. Duży parkingi i kilka drobniejszych parkingów. Do tego drogi i, chodniki, parkingi rowerowe i miejsca do rekreacji dla pacjentów i i ich rodzin.

Prezes Marek Działoszyński podkreśla, że jeszcze w tym roku ma rozpocząć działalność Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które służy teraz pacjentom jako Szpital Tymczasowy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X