LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Powrót zdalnego nauczania w III LO?

Czy uczniów czeka powrót do zdalnego nauczania? W zielonogórskim III LO już dwie klasy zostały przeniesione na nauczanie online.

O kwarantannie  zadecydował sanepid, kiedy u jednego z uczniów wyszedł pozytywny test na obecność koronawirusa. Mówi Zbigniew Kościk, dyrektor zielonogórskiej „trójki”.

Bardzo wyraźnie chcę podkreślić i przypomnieć, że kiedy klasa znajduje się na nauczaniu zdalnym, to sanepid stosuje inne działania w stosunku do uczniów zaszczepionych, a inne w stosunku do uczniów niezaszczepionych. Uczniowie niezaszczepieni podlegają pod rygory kwarantanny, więc jest dozór policyjny. Uczniowie zaszczepieni po prostu korzystają z lekcji w formie online.

Jak zaznacza Kościk nauczanie zdalne nie dorównuje jakości nauczania stacjonarnego. Szkoły jednak korzystają w takich sytuacjach z doświadczenia, jakiego nabrały w ciągu ostatnich dwóch lat pandemii.

Przyjmuję tak że jako pewnego rodzaju sformułowanie ze strony pana ministra, który twierdzi, że nauczania stacjonarnego będzie bronił i że nie grozi nam powtórka zamknięcia wszystkich szkół w skali kraju. Ale tłumacząc, że nigdy czy bardzo często nie jest tak, jak byśmy chcieli, no to wystarczy powiedzieć, że podobne zapewnienia były także w ubiegłym roku, może nie tak wyraziste. Po prostu nikt do końca chyba nie wie jak też ten wirus nam się w tej czwartej fali będzie rozprzestrzeniał.

5 listopada uczniowie liceum będą mieli możliwość przyjęcia szczepionki w murach szkoły. Przypomnijmy, że pierwsza akcja szczepień w III LO odbyła się w czerwcu, a druga na początku września.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00