LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Polsko – ukraińskie warsztaty kreatywne z latania dronami. Zorganizował je UZ [WIDEO]

Ponad 40 studentów naszej uczelni oraz uczniów “Elektryka” z Nowej Soli bierze udział w kreatywnych warsztatach pod hasłem “Akademia dronów”. Warsztaty międzynarodowe, bo polsko – ukraińskie, zorganizował Instytut Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jednym z  punktów wydarzenia był pokaz lotniczy przy użyciu profesjonalnego dronu strażaków ochotników z Jarogniewic. Sprzęt pomaga im w codziennych akcjach ratunkowych – mówi Grzegorz Buda, prezes OSP w Jarogniewicach.

Chcemy przekazać uczniom jakim sprzętem dysponujemy, jakiej firmy. Mówimy także o problemach, które mogą się pojawić podczas lotów. Myślimy, że są to przydatne informacje. 

Czego jeszcze, podczas tego typu warsztatów, młodzi pasjonaci dronów mogli się nauczyć? Mówi dr Marcin Chciuk z Instytutu Inżynierii Mechanicznej UZ.

Uczniowie mają za zadanie opracować firmę. Podzieleni na grupy tworzą dron, który ma trafić na rynek. Działają na trzech płaszczyznach – projektowa, produkcyjny oraz finansowy. 

Natomiast w czwartek uczestnicy warsztatów kreatywnych przeniosą do Przylepu. Na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej będą testowali skonstruowane przez siebie bezzałogowe statki powietrzne.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X