LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Polskie Stronnictwo Ludowe chce mediacji w sprawie sporu w sejmiku województwa lubuskiego!

Lubuskie PSL ma pomysł na rozwiązanie trwającego od kilku tygodni konfliktu w sejmiku. Proponowany przez nich scenariusz to dobrowolne mediacje. Miałyby mieć one charakter poufny. 

O pomyśle mediacji Polskie Stronnictwo Ludowe poinformowało w poniedziałek rano, czyli tuż przed kolejną sesją sejmiku województwa lubuskiego. Działacze PSL przedstawili nie tylko pomysł na rozwiązanie sporu, ale dali także propozycję mediatora, który miałby pogodzić obie strony konfliktu. Jest to Czesław Fiedorowicz, czyli poprzedni przewodniczący sejmiku.

Człowiek o bogatym doświadczeniu. Życiowym, politycznym i społecznym. Wszystkie szczeble samorządu zna bardzo dobrze. Bardzo dobrze porusza się w prawie samorządowym. 

Sam kandydat na mediatora nie ukrywa, że będzie to dla niego nie lada wyzwanie. Pomimo, że prace w sejmiku zna od podszewki.

Nie ma lepszych, nie ma gorszych w sejmiku. Dlatego zapraszam, żebyśmy spróbowali rozmawiać, jeszcze bez uprzedzeń i ostrej argumentacji,  o możliwości osiągnięcia porozumienia.

Przypomnijmy, że sesje sejmiku województwa lubuskiego są zrywane od lutego. W ubiegłym tygodniu, po kolejnym przerwanym posiedzeniu, kluby koalicyjne złożyły wniosek o odwołanie obecnej przewodniczącej Wiolety Haręźlak. Dziś kolejna próba obrad.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: