LUBUSKIE:

Polski Bon Turystyczny dostępny od jutra. Za co nim zapłacimy?

Od jutra Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępni Polski Bon Turystyczny. Jest to forma wsparcia branży turystycznej w dobie koronawirusa, ale także pomoc dla rodzin. Co zrobić, żeby z niego skorzystać?

Bon turystyczny będzie dostępny wyłącznie przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Aby go uzyskać, musimy mieć zatem profil na tej stronie.

Osoby, które jeszcze nie mają swojego profilu, mogą go założyć w każdej chwili na przykład poprzez bankowość elektroniczną, profil zaufany czy też tradycyjnie podczas wizyty w placówce ZUS-u. Co ważne, nie trzeba składać żadnych wniosków o przyznanie bonu. Aby aktywować bon, należy zalogować się na swój profil na PUE ZUS, uzupełnić adres e-mail, a także numer telefonu komórkowego.

Bon przysługuje osobom, które mają prawo do świadczenia „Rodzina 500+” lub dodatku wychowawczego na dzieci, a także tym, którzy uzyskali to uprawnienie po 19 lipca. Jego kwota to 500 złotych. Rodzice dzieci z niepełnosprawnością mogą otrzymać świadczenie w wysokości 1000 złotych.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie, a także imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon będzie można wykorzystać do opłacenia na przykład pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim.

Bonu turystycznego nie wymienimy na gotówkę. Jeśli będziemy chcieli nim zapłacić, zrobimy to przy pomocy kodu, który otrzymamy mailem, a następnie kodu przysłanego SMS-em. Lista punktów, które akceptują bony, pojawi się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X