LUBUSKIE:

Półmaraton na półmetek ligi

Bieg Solan już po raz 33 przebiegł ulicami Nowej Soli, jednak po raz pierwszy odbył się on w ramach, debiutującej w tym sezonie, Lubuskiej Ligi Biegowej.

Wspomniana liga nabiera coraz większego rozpędu, a nowosolski półmaraton był piątym biegiem z 11 przewidzianych. W dalszym ciągu jednak nie brakuje chętnych do udziału w cyklu i poszczególnych wydarzeniach. Trasę półmaratonu pokonało 640 śmiałków, z czego najszybszy był Melly Edwin Cheruiyot z czasem 1 godzinę, 11 minut i 40 sekund. Wśród kobiet jako pierwsza metę przekroczyła Agnes Chebet, której przebycie trasy zajęło 1 godzinę, 20 minut i 40 sekund.

W klasyfikacji generalnej Lubuskiej Ligi Biegowej prowadzi Piotr Mikołajczyk z liczbą 136 pkt. Tuż za nim uplasował się Jan Uruski, który zdobył 132 pkt. Trzecie miejsce w klasyfikacji po pięciu biegach zajmują ex aequo Jan Kliczka oraz Marek Szopa, którzy na swoim koncie mają 122 pkt.

Pełną klasyfikację generalną, z podziałem na kategorie, można znaleźć tutaj.