LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Policja zatrzymała dilera amfetaminy

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleźli ponad kilogram amfetaminy. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 45 tysięcy złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został aresztowany na trzy miesiące.

Kryminalni z II Komisariatu Policji w Zielonej Górze ustalili, że mieszkający w jednej z miejscowości w gminie Czerwieńsk 26-letni mężczyzna, może posiadać  znaczne ilości środków odurzających. Policjanci podjęli działania aby jak najszybciej go zatrzymać. Młody mężczyzna jest znany policjantom zwalczającym przestępczość narkotykową i był już wcześniej notowany między innymi za posiadanie narkotyków. Gdy kryminalni pojechali do miejscowości niedaleko Czerwieńska okazało się, że 26-latek mieszka w budynku gospodarczym na terenie posesji, tam też go zastali i zatrzymali. Mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom czy ma narkotyki, ani gdzie się one znajdują, natomiast gdy policjanci poinformowali go, że przeprowadzą przeszukanie w mieszkaniu 26-latek zaczął się nerwowo i agresywnie zachowywać.

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu. Za to przestępstwo według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 26-latka. W środę (28 lipca) Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: