LUBUSKIE:

Polecimy do Londynu i być może do Lwowa. Niebawem ruszą przetargi na połączenia z Babimostu

Przygotowaniem gruntu pod nową ofertę lotów z Babimostu oraz okazją do poznania potencjału wschodnich sąsiadów Polski był Media Trip. Dziennikarze oraz pracownicy biur podróży odwiedzili Lwów.

Szansą na nawiązanie bliższych relacji z Ukraińcami było już uczestnictwo władz Lubuskiego we wrześniowym Kongresie Regionów. Kolejna wizyta  na zachodniej Ukrainie przyniosła postęp w rozmowach o nowych połączeniach lotniczych z Babimostu oraz promocji tego kraju w Europie.

Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Marszałek Elżbieta Polak twierdzi, że o chęci odwiedzenia Lwowa przez Lubuszan decydują względy sentymentalne. Dla wielu to miasto przodków. W ankiecie, jaką przeprowadził Urząd Marszałkowski, Lwów jako potencjalny kierunek podróży z portu lotniczego w Babimoście wskazało ponad 400 osób.

Zdanie marszałek podziela dziennikarz Krzysztof Baług oraz Robert Bagiński, autor bloga „Nad Wartą. Strefa wolnego słowa”.

Krzysztof Baług

Robert Bagiński

Lwowska baza hotelowa odznacza się wysokim standardem. Znajduje się tam również mnóstwo miejsc o charakterze uzdrowiskowym. To także ośrodek akademicki.

Małgorzata Woltman-Ostrowska, biuro podróży Beduin

Dotychczas barierą w odwiedzaniu Lwowa był brak paszportu oraz problemy na granicy.

Krzysztof Baług

Urząd Marszałkowski podsumował również ankietę, która dotyczyła krajowych i zagranicznych lotów z Babimostu. Wpłynęło 2421 formularzy. W pierwszej trójce najbardziej oczekiwanych połączeń do Europy znalazł się Londyn, Amsterdam i Monachium. Urząd znajduje się obecnie na etapie przygotowywania przetargu na loty. Sam zaś dofinansuje je kwotą 7,5 miliona złotych.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00