LUBUSKIE:

Pol’and’Rock w Kostrzynie festiwalem podwyższonego ryzyka. Jest opinia policji i komentarz fundacji WOŚP

Tegoroczny festiwal Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą ponownie będzie imprezą masową podwyższonego ryzyka. Opinię w tej sprawie wydał komendant miejski policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W dokumencie policja przewiduje zagrożenia, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników festiwalu. To m.in. bójki, pobicia, kradzieże i zamachy terrorystyczne na tle nienawiści. Na zdefiniowanie zagrożeń miały wpływ m.in. wcześniejsze akty terroru na terenie Europy i zamach na prezydenta Gdańska podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ponadto w uzasadnieniu opinii znajdziemy informację, że teren festiwalu będzie ogrodzony. Duża Scena zostanie oddzielona od widowni własną konstrukcją, natomiast przy Małej Scenie, Akademii Sztuk Przepięknych, Wiosce Kryszny i Scenie Lecha przewidywane jest użycie ciężkich płotów antywyważeniowych.

W zabezpieczenie Pol’and’Rock Festival ma być zaangażowanych ponad 1,5 tysiąca policjantów.

Pełną treść opinii znajdziecie poniżej.

Download (PDF, 849KB)

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniosła się do pisma policji. Jej zdaniem, status podwyższonego ryzyka „nie ma nic wspólnego z zapewnieniem bezpieczeństwa, jest za to jawnym działaniem zmierzającym do utrudniania organizacji festiwalu”.

Organizator Pol’and’Rock Festival uważa też, że odwoływanie się do śmierci prezydenta Pawła Adamowicza na finale WOŚP w Gdańsku to – cytując – „cyniczne wykorzystywanie tragedii”. „Są to wydarzenia, których pod względem organizacji czy sposobu zabezpieczenia nie da się porównać” – pisze dalej fundacja.

25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: