KULTURA:LUBUSKIE:

Pogranicze kultury i edukacji będzie kolejny raz dofinansowane

2 mln zł powędrują na rozwój i wzmacnianie edukacyjnego potencjału kultury za sprawą programu „Bardzo Młoda Kultura”. Jest to projekt finansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

W ramach programu w całym kraju odbędą się m.in. warsztaty dla animatorów, którzy otrzymają wiedzę i narzędzia do kreowania zajęć dla dzieci i młodzieży.

W lubuskiem operatorem programu będzie Regionalne Centrum Animacji Kultury. Szczegóły programu przybliża Honorata Musiał, wicedyrektor RCAK-u.

Program ma kształtować innowacyjne działania, ale także odnosić się do elementu pokoleniowego. Rozwijanie kompetencji w zakresie komunikacji i medialności. Działania są związane z całym województwem lubuskim. W latach 2019-2021 chcemy dotrzeć do wszystkich powiatów.Honorata Musiał, wicedyrektor RCAK

To druga edycja programu, pierwsza w naszym regionie była określana hasłem „Kultura Tędy”. Przedstawiciele RCAK-u liczą, że do partnerów obecnych w pierwszej edycji dołączą kolejni.

Skorzystają na tym osoby, które zajmują się na co dzień edukacją kulturową, czyli nauczyciele, animatorzy. Chcemy też pobudzić środowiska bibliotek wiejskich. Wydaje nam się, że to jedyne miejsce, gdzie tak edukacja kulturowa się tam odbywa. Liczymy na wzajemną wymianę doświadczeń, stąd taka rozbudowana partnerów ze wszystkich środowisk.Izabela Kumor-Pilarczyk, dyrektor RCAK

W liczbach będzie to ponad 40 wydarzeń, w których udział weźmie 400 uczestników. Do współpracy zostanie zaproszonych 35 szkół z naszego regionu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X