LUBUSKIE:

Podsumowanie Konwentu Marszałków w Regionie Południe

Zdrowie, finanse, klimat i edukacja – to tematy Konwentu Marszałków Województw RP, który odbył się w minionym tygodniu w Zielonej Górze.

W programie Region Południe podsumowanie tego, co wydarzyło się w Lubuskiem. O znaczeniu konwentu oraz ewentualnych plonach spotkań i dyskusji mówiła lubuska marszałek Elżbieta Polak.

Wprowadzamy w życie akty prawne, widzimy, jakie są błędy. Co należy poprawić, ale też to, jakie są potrzeby aktualne – tu i teraz oraz co trzeba zmienić. Konwent marszałków jest organem opiniodawczo-doradczym związku województw, ale ma duże znaczenie i wpływ na stanowienie prawa, przepisów wykonawczych.

Marszałkowie po raz drugi zjechali do naszego regionu w tym roku. Wcześniej, na przełomie lipca i sierpnia byli w Lubniewicach.

Sporo czasu poświęcono służbie zdrowia, w szczególności walce z pandemią. Kiedy możemy się spodziewać szczepionki na koronawirusa? M.in. o tym mówiła prof. Maria Gańczak, kierownik Katedry Chorób Zakaźnych w Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dopóki jej nie ma, to musimy polegać na odporności zbiorowiskowej, czyli jak wygląda poziom przeciwciał u przeciętnego obywatela naszego kraju. Zależy nam na tym, aby oszczędzać populację do momentu, kiedy ta szczepionka będzie na tyle dostępna, że będzie można ją powszechnie kupić w aptece. Do tego jest jeszcze naprawdę bardzo daleka droga.

Więcej podsumowań w całej audycji Region Południe, która do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: