AUDYCJE 96 FM:LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Podmiotów ekonomii społecznej w naszym regionie nie brakuje. Oto przykłady

Zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W Radiu Index przez cały ubiegły tydzień mówiliśmy o podmiotach ekonomii społecznej – fundacjach, stowarzyszeniach czy spółdzielniach.

Mówiliśmy o nich wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej. W naszym studiu zdalnie pojawiali się przedstawiciele z różnych dziedzin życia i przedsiębiorczości. Jednym z nich był Piotr Frołowicz z Grupy Alivio, która prowadzi Centrum Wytchnieniowe. Pomaga wtedy, gdy opiekun nie jest w stanie zająć się swoim podopiecznym.

To może być związane z chorobą, pilnym wyjazdem, remontem. Może się zdarzyć, że osoba, która wychodzi ze szpitala oczekuje na miejscu w domu opieki społecznej. I nie ma możliwości, żeby taką osobę umieścić w domu, wtedy my możemy się taką osobą zająć.

Takie centrum działa w Zielonej Górze od stycznia tego roku.

To jest tak naprawdę małe, rodzinne i kameralne miejsce. Możemy maksymalnie przyjąć pięć osób, mamy trzy miejsca noclegowe.

Centrum ma być też miejscem spotkań różnych podmiotów ekonomii społecznej. Więcej o nich w całej audycji, którą znajdziecie na portalu wZielonej.pl. Tam też wszystkie odcinki Tygodnia Przedsiębiorczości z OWES.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X