LUBUSKIE:

Po 2020 roku – nacisk na ekologię i innowacje. Lubuskie gotowe na nowe projekty z UE

Niecałe dwa lata dzielą nasz region od zakończenia aktualnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Od 2014 roku dzięki środkom z Unii Europejskiej powstały nowe drogi, ścieżki rowerowe, odnowiono też miejskie obiekty. Na tym nie koniec. Przed nami „Nowe otwarcie – 2021-2027”.

Konferencję na temat nowego, wieloletniego programu operacyjnego zorganizowała marszałek Elżbieta Polak. Na spotkaniu opowiedziała, na czym skupią się władze województwa po 2020 roku.

Nowe otwarcie to koncentracja priorytetów. Pierwszy – „Europa bardziej inteligentna”. W naszym regionie to oznacza rozwój parków naukowo-technologicznych i realizację innowacyjnych projektów, które sprawią, że będziemy lepiej wyglądać w rankingach. „Europa bardziej przyjazna” to są ekologiczne, środowiskowe projekty: walka ze smogiem, termomodernizacja, środki na alternatywne źródła energii.Elżbieta Polak

Inne kluczowe działania to rozwój i budowa placówek medycznych oraz rozbudowa dróg. Każdy z tych priorytetów jest zgodny ze Strategią Rozwoju Województwa Lubuskiego.

W ramach unijnych funduszy na lata 2021-2027 Polska otrzyma 64 miliardy euro. Pieniądze będą podzielone między wszystkie województwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: