FILM:LUBUSKIE:

Pływające kino i letnia szkoła filmowa? Tylko z projektem „Laboratorium Rejs”!

Pomysł na dobry film może się zrodzić wszędzie – nawet na statku, podczas rejsu po Odrze. Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KOD_KROWA wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą rozwijać swoją pasję i proponuje im rzeczne warsztaty filmowe. Trwa właśnie ósma edycja projektu „Laboratorium Rejs”. 

Ekipa instruktorów prowadzących zajęcia zakończyła niedawno pracę w Nowej Soli. Ta część warsztatów wzbudziła duże zainteresowanie, m.in. ze względu na pokaz kina na statku.

Okazuje się, że duża jednostka bardzo fajnie przyciąga i oddziałuje na osoby, które spacerują po nabrzeżu. Dzięki temu mieliśmy też fajną frekwencję w kinie. Ludzie się przyglądali, obserwowali wspaniały finał z koncertem Michała Zygmunta.
mat.prasowe

Obecnie projekt „Laboratorium Rejs” rozpoczyna się w Głogowie. Tam w zajęciach weźmie udział 17 osób – więcej niż spodziewali się organizatorzy. Najpierw początkujący twórcy przejdą szkolenie teoretyczne: dowiedzą się, czym jest film dokumentalny, nauczą się pojęć związanych z filmem i pisania scenariusza.

Jest jeden dzień teoretyczny, później mamy dzień techniczny – obsługę statywów, stabilizacji, aparatów, kamer, rejestratorów dźwięku. Później, od trzeciego dnia jest realizacja wcześniej wymyślonej koncepcji na etiudę dokumentalną.

Gotowe produkcje będą trwać ok. 15-20 minut. Finał głogowskiej części projektu „Laboratorium Rejs” odbędzie się w sobotę. W planach jest koncert muzyki etnicznej. W kolejnym tygodniu filmowcy zawitają do Czerwieńska.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X