LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Plan zagospodarowania przestrzennego przy Medyku nie jest uzgodniony – poinformował Zarząd Województwa Lubuskiego

Zarząd województwa lubuskiego poinformował o braku uzgodnień względem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy zielonogórskim Medyku. Powodem jest jego kolidowanie z planem zagospodarowania przestrzennego województwa lubuskiego, który jest aktem prawnym.

Mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Uzasadnienie jest dosyć obszerne i nie budzi żadnych wątpliwości. Działamy zwłaszcza w interesie mieszańców Zielonej Góry. W naszych planach jest zagwarantowanie rozwoju szpitala i usług medycznych na tym obszarze. 

Za bezpośredni nadzór sprawy odpowiedzialny jest Tadeusz Jędrzejczak. Członek zarządu województwa lubuskiego podkreśla, że jako właściciel terenu za swój priorytet przyjmują doprowadzenie do końca reorganizację oraz przystosowanie świadczeń medycznych do sensownego układu, sprzyjającego przyjmowaniu pacjentów.

Ochrona zdrowia to interes publiczny i społeczny. Podtrzymujemy zatem swoją decyzję o nieprzyjęciu propozycji prezydenta miasta. 

Członków zarządu województwa lubuskiego dziwi brak chęci rozwiązywania problemów Szpitala Uniwersyteckiego ze strony władz miasta.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X