LUBUSKIE:

Pieniądze dla kultury. Pozwolą przeżyć?

Decyzją rządu placówki kultury pozostaną zamknięte, przynajmniej do 27 grudnia. Teatry, filharmonie i kina stoją puste, ale nie oznacza to, że nie ponoszą kosztów. Lubuskie instytucje kultury otrzymały wsparcie z samorządu województwa.

O wsparciu w kwocie pół miliona złotych dla jednostek kultury w województwie mówił w audycji Region Południe Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa. Żałował też, że wstrzymane zostało dofinansowanie z rządowego Funduszu Wsparcia Kultury.

Wnioskowaliśmy razem z dyrekcją instytucji do tego programu rządowego. Bardzo nam przykro, że pan premier Gliński wstrzymał wypłatę wniosków. Lubuski Teatr wnioskował o pół miliona złotych, teatr w Gorzowie wnioskował o 300 tys. zł, a Filharmonia Gorzowska złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie na ponad 200 tys. zł.

Pieniądze z samorządu województwa pozwolą na bieżącą działalność w internecie.

To są potrzeby wynikające z zakupu sprzętu, kamer. Po to, aby przedstawienia odbywające się za pomocą środków elektronicznych były przejrzyste. Jeżeli te środki zostaną wstrzymane, będziemy musieli się pochylić jako samorząd województwa, aby wspomóc te instytucje.

Cały program Region Południe do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. Program w każdy poniedziałek o 12:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: