LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Papieskie fotele powstają w Zielonej Górze?

W audycji „Mamy nosa do biznesu” sprawdzamy regularnie, jak radzą sobie na rynku lubuskie firmy. Pytamy też o pomysły, dzięki którym są w stanie zmonopolizować rynek. Dziś o jednej z takich firm.

Gościem Macieja Noskowicza był Paweł Nowak, szef firmy Domator24. Firma, która wymyśliła pojęcie foteli gamingowych, czyli wygodnych siedzisk dla graczy, którzy wiele godzin spędzają przed komputerem i chcą czuć się komfortowo.

Wyróżnia je kilka cech. Przede wszystkim bardzo duża możliwość regulacji w wielu kierunkach. Regulacja podłokietników, poduszki lędźwiowej, stosowane pianki dopasowują się do ciała. W niektórych fotelach są poduszki, a nawet pozycja, w której możemy się położyć. To rzeczy mocno wyróżniające te fotele od innych, dostępnych do tej pory na rynku.

Dziś te fotele przenikają ze świata graczy do innych pomieszczeń biurowych. Paweł Nowak w Radiu Index mówił, jak szukał niszy na rynku mebli. Potrzeba większej wygody w fotelu zrodziła się podczas mało komfortowej, wielogodzinnej podróży samolotem. Wtedy jeszcze fraza „fotel gamingowy” nie istniała na rynku, a dziś? Firma wiedzie prym na rynku polskim, eksportuje swoje towary również za granicę.

Było kilka ciekawych zamówień. Jednym z ciekawszych było zamówienie np. z… Watykanu. Poprzednie zamówienia, np. z parafii dodawały nam dużej dumy, zadowolenia, że w tamtych miejscach chcą ludzie wygodnie siedzieć. Watykan utwierdził w przekonaniu mnie, że nasza marka jest mocno rozpoznawalna. Mam nadzieję, że papież również na tych fotelach siedzi.

Cały program zobaczycie na portalu wZielonej.pl. Audycja w każdy wtorek o 11:15.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00