LUBUSKIE:

Papa Roach i Nigel Kennedy na scenie

PIĄTEK 30.07.10

    * 15:15 – Ewelina Flinta & Goście
    * 16:35 – Łąki Łan
    * 17:50 – Peyoti for President
    * 19:05 – Orphan Hate
    * 20:20 – Papa Roach
    * 21:45 – Justyna Steczkowska
    * 22:55 – Nigel Kennedy Quintet
    * 00:30 – Lao Che
    * 01:25 – Navigatorgong – Medytacja Pokoju, Robert Usewicz

Grupa Papa Roach została założona w 1993 roku  przez Coby`ego Shaddixa i Davida Bucknera, następnie do kapeli dołączyli Jerry Horton i Will James. Zespół błyskawicznie stanął na szczycie sceny muzycznej w swym miasteczku, a to wszystko dzięki umiejętnemu połączeniu takich typów muzyki jak hip-hop, groove funk i hardcore. Na popularność nie musieli długo czekać. Ich kompozycje błyskawicznie zyskały sobie fanów na całym świecie.

W 1997 roku Papa Roach nagrali płytę “Old Friends From Young Years”. Kosztowało ich to $700. W roku 2000 Papa Roach znów weszli do studia i dzięki wytwórni Dreamwork Records ukazał się kolejny krążek zespołu – “Infest”. Ogromny sukces płyty sprawił, że grupa stała się bardzo popularna, a piosenki “Broken Home” i “Last Resort” stały się prawdziwymi hitami. Kapela zyskała ogromną sławę.

W 2002 roku ukazała się płyta zatytuowana Lovehatetragedy z singlami “She Loves Me Not” i “Time And Time Again”. Kolejne wydawnictwa zespołu to “Getting Away With Murder” z “Getting Away With Murder” oraz “Scars”. W 2009 roku wydali kolejny krążek – “Metamorphosis”.
 
W tym roku polska publiczność ponownie będzie mogła oddać się muzycznym szaleństwom grupy. Jaki będzie ten koncert? Przekonamy się już niebawem!

Nigel Kennedy (ur. 28 grudnia 1956 r. w Brighton, Anglia) – brytyjski skrzypek, uczeń Yehudi Menuhina, absolwent Juilliard School of Music w Nowym Jorku.

Kennedy to punkowa dusza, która zamiast tradycyjnej gitary za źródło ekspresji obrała skrzypce. To niezwykłe połączenie sprawia, że Nigel Kennedy to jeden z najoryginalniejszych muzyków na ziemi. W jego repertuarze znajdziemy zarówno Bacha, Vivaldiego jak również  Hendrixa czy The Doors. Gra na XVIII-wiecznych skrzypcach Guarneri del Gesù oraz Stradivariusie. Charakterystyczna gra, często plecami do publiczności wraz z puszką piwa, transowe przytupywanie i postpunkowy styl bycia artysty są głównymi wyznacznikami jego oryginalności.

Nigel Kennedy jest obecnie gościnnym dyrektorem artystycznym Filharmonii Krakowskiej, w której często koncertuje, a w 2002 objął kierownictwo artystyczne Polskiej Orkiestry Kameralnej. W roku 2003 nagrał z krakowskim zespołem The Kroke Band płytę: East Meets East. Można go spotkać w krakowskich klubach jazzowych, w których często spontanicznie gra improwizowane jam sessions.

Łąki Łan –
polski zespół, grający według samych muzyków “Łąki Funk”, czyli funkowe brzmienia urozmaicone nieskromną dawką muzyki rockowej i punkowej. Debiutancka płyta Łąki Łan ukazała się we wrześniu 2005, kolejna ujrzała światło dziennie w 2009 roku, a muzycy nadali jej imię ŁąkiŁanda. Pokręcone dźwięki uzupełniane są równie zwariowanym słowem. Ten zespół to banda pozytywnych szaleńców!

Ich koncerty to spektakl pełen humoru i absurdu. Przebrani za owady polne robią najbardziej szalone show w Polsce. Łąki Łan to niezwykłe zjawisko. Obecność na koncercie obowiązkowa.

Najnowszy projekt Justyny Steczkowskiej „15” to trans-rockowy teatr.  Mocny i wyrazisty! Pełen kobiecej seksualności i mocnego, męskiego tańca. Ta niepowtarzalna, charyzmatyczna wokalista o 4 oktawowym głosie będzie czarowała na Przystanku Woodstock nowymi aranżami takich przebojów jak Grawitacja, Dziewczyna Szamana czy Kryminalna miłość, które specjalnie dla niej stworzyli na jubileusz 15-lecia pracy artystycznej MIMOFONI, czyli Paweł i Marcin Steczkowscy. Warto to zobaczyć!!!

NAVIGATORGONG to projekt muzyczny – efekt wieloletnich poszukiwań Roberta Usewicza,  który od najmłodszych lat eksperymentował z różnymi dzwiękami i gatunkami muzyki. Z wykształcenia muzyk klasyczny, posiadający wieloletnie doświadczenie w muzyce elektronicznej, pop i rock jako kompozytor, producent i inżynier dzwięku. Robert ma również na swoim koncie wiele godzin muzyki do filmów, TV i sztuk teatralnych.

Przez ostatnie lata Robert skupił swoją uwagę na Świętych Dzwiękach i starożytnych instrumentach, po tym jak został wprowadzony do świata gongu przez swojego przjaciela szamana. Występował na wielu festiwalach głównie jako muzyk solowy: Okno na Świat, Metropolia jest OK, Wisłostrada, Etnofestiwal, Folkowo, otworzył tegoroczną, jubileuszową edycję FPFF w Gdyni. W niektórych koncertach wystąpują również: Joanna Jordan – misy,gongi, perkusionalia, i Jacek Stromski – bębny, perkusionalia i inne.

NAVIGATORGONG to połączenie World Music, Ethno, szamańskich, transowych rytmów, muzyki medytacyjnej i uzdrawiających dzwięków.

Połączenie pierwotnych brzmień starożytnych instrumentów z nowoczesnymi technikami nagrań i eksperymentatorskim podejściem, tworzy oryginalne i niepowtarzalne brzmienie.  W nagraniach można doświadczyć dźwięków: gongów, mis tybetańskich, tampury, bębnów, własnoręcznie wykonanych fletów, didgeridoo i wiele innych egzotycznych instrumentów z całego świata.

Koncert/performance NAVIGATORGONG to przede wszystkim medytacja i uzdrawiająca kąpiel w dzwiękach gongu – hipnotyzujące, duchowe przeżycie o najwyższych walorach artystycznych, powrót do korzeni, wyprawa do źródła, do światła.

Autor: Źródło: WOŚP

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00