LUBUSKIE:

Pamiętajcie o ogrodach… tych u zachodnich sąsiadów. Zaprasza Cottbus i Forst

Park Mużakowski to jeden z przyrodniczych skarbów polsko-niemieckiego pogranicza. Stworzył go książę Hermann Pückler. O tym, jak wielkim miłośnikiem przyrody był książę, świadczy również park w Branitz, dzielnicy miasta Cottbus.

Pückler zakładał ogrody w stylu angielskim, a na dodatek fascynował się Orientem. Te zainteresowania odzwierciedla właśnie wygląd parku w Branitz. Lubuszanie przekonają się o tym na własne oczy podczas Festiwalu Ogrodniczego „Pückler w ogrodzie cudów”.

Podczas tego festiwalu ogrodniczego będą mogli państwo zakupić wyjątkowe odmiany roślin: drzewa, krzewy, cebulki, zioła. Wszystko to, co kupiłby książę Pückler, gdyby nadal żył. W trakcie imprezy ścieżkami ogrodu będą poruszać się osoby przebrane w stroje z tamtych czasów. Książę Pückler żył w latach 1785-1871.Jolanta Imbierska, koordynator Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji i Promocji Turystycznej w Cottbus

Książe Pückler uwielbiał również egzotyczne owoce, dlatego dla gości parku odbędzie się degustacja potraw z dodatkiem ananasa. Festiwal Ogrodniczy w Branitz – 26 i 27 maja.

W Branitz dostępna jest też stała wystawa „Mistrzowie krajobrazu. Książę Pückler i Carl Blechen”. Ekspozycja została przygotowana w języku polskim, niemieckim i angielskim.

W czerwcu natomiast na swoje święto zaprasza ogród różany w Forst. Na 17 hektarach terenu kwitnie 40 tysięcy krzewów w ponad 700 odmianach. Dzięki nocnym iluminacjom ogród będzie równie barwny, co za dnia.

W dniach od 22 do 24 czerwca odbędą się tak zwane dni świąteczne tego ogrodu. Ja zawsze polecam noc iluminacji świetlnych. Należy przyjechać około godziny 18:00, jeszcze za dnia, a potem zobaczyć, jak ogród będzie się pięknie rozświetlał tęczą kolorowych laserów. Tymi laserami będą podświetlone zarówno krzewy różane, jak i drzewa.Jolanta Imbierska

Oprawą muzyczną iluminacji w Forst zajmie się orkiestra symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: