LUBUSKIE:

“Paczki życia” od Caritas dla seniorów

Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej rozdaje paczki. Mówiąc dokładniej – paczki życia. W każdej z nich można znaleźć nie tylko środki ochrony osobistej, ale też bony zakupowe. 

Wartość jednego bonu to 150 złotych. A otrzymać go, wraz z całą paczką, mogą najstarsi mieszkańcy lubuskiego. Mówi Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy Caritas.

Z tymi kartami seniorzy idą do jednego ze sklepów, na terenie całej naszej diecezji. I mogą zrobić sobie zakupy, takie jakich potrzebują. Na co mają ochotę. Bardzo się cieszymy, że daje to możliwość seniorom wybrania produktów, które są im potrzebne. 

Nie mogą to być jednak używki. Tylko w tym roku nasza diecezja uzyskała 250 kart dla seniorów. Karty są doładowywane przez 10 miesięcy. Co oznacza, że na jednego seniora przypada w sumie 1500 złotych. Oprócz bonów zakupowych seniorzy dostają też “koperty życia”.

Większość tych osób, o których mówimy, to osoby samotne. Gdy coś im się wydarzy w domu, przyjedzie pogotowie, to “koperta życia” ułatwi im sprawę. Będą wiedzieli jak daną osobę ratować. “Koperta życia” zawiera dane pacjenta oraz informacje o chorobach i lekach.

Przypomnijmy, że “koperty życia” należy umieścić w lodówce. Na jej drzwiach natomiast powinna znaleźć się specjalna naklejka.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: