LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Okrągły jubileusz UZ bez hucznego świętowania

Miało być hucznie, a będzie raczej skromnie. Tak póki co maluje się wizja czerwcowych obchodów 20 – lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego. Plany uczelni pokrzyżowała trzecia fala koronawirusa. 

Obecnie trwa weryfikacja wcześniejszych planów. Ich dostosowaniem do pandemicznej rzeczywistości zajmuje się komitet organizacyjny.

Na pewno będą wystawy, na pewno będą sesje, które były przewidziane. Ale w jak wielkiej formule będę chciał mieszkańców miasta i regionu zaprosić, w progi uniwersytetu, wirtualnie czy analogowo, okaże się w najbliższym czasie. 

A skoro już o świętowaniu mowa – nie wiadomo też co będzie z tegorocznymi Bachanaliami. Przypomnijmy – już w ubiegłym roku studenci z Zielonej Góry nie poświętowali. Jak będzie teraz?

Myślę, że – nie chciałbym martwić studentów, ale w związku z tym, że zajęcia są zdalne, nie wykluczam sytuacji, że również organizatorzy, czyli Parlament Studentów i Stowarzyszenie, podejmą decyzję o nieorganizowaniu Bachanaliów tradycyjnie w maju. 

Póki co ostateczna decyzja nie zapadła. Dla niewtajemniczonych – Uniwersytet Zielonogórski został stworzony w wyniku fuzji Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Politechniki Zielonogórskiej.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: