LUBUSKIE:

Ojciec, jakiego zapamiętałem- wspomnienia syberyjskich dzieci [ konkurs] 

Przed nami VII już edycja konkursu, który jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziału Związku Sybiraków w Zielonej Górze i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a wszystko  pod honorowym patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego –  Pani Elżbiety Anny Polak. Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać do końca września! 

Ci uczniowie, którzy brali udział w poprzednich edycjach, wiedzą, że naprawdę warto! Konkurs przeznaczony jest właśnie dla nich. Temat tegorocznej edycji:  Ojciec, jakiego zapamiętałem – wspomnienia syberyjskich dzieci. Celem konkursu jest wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej wśród dzieci i młodzieży z lubuskich szkół. Konkurs organizowany od 2011 roku cieszy się dużym powodzeniem, nie tylko ze względu na wartościowe nagrody.

Edward Daszkiewicz, wiceprezes Oddziału Związku Sybiraków w Zielonej Górze

W poprzednich edycjach przybliżono już losy Matek Sybiraczek, na które często spadał trud wychowania dzieci. W tegorocznej edycji organizatorzy chcą również złożyć hołd pamięci ojców. Pomimo wyjątkowo trudnej sytuacji –  stanowili źródło siły dla całej rodziny.  Udział w VII edycji konkursu jest okazją dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z południowej części województwa lubuskiego do samodzielnego odkrywania prawdy historycznej.

Tutaj można pobrać regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia.

 

W przyszłym roku- 2018- będziemy obchodzić 90. rocznicę powstania w niepodległej Polsce Związku Sybiraków.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: