LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Odwołanie zarządu i marszałek Polak? Opozycja liczy na…radnych Platformy Obywatelskiej

Zbliża się sesja sejmiku województwa lubuskiego. Podczas obrad, które zaplanowano na 17 października, opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli odwołać zarząd województwa na czele z marszałek Elżbietą Polak.

Czy to jest jednak w ogóle możliwe? Koalicja ma większość, ale radni PIS-u mają nadzieję, że tak się właśnie stanie. Kazimierz Łatwiński, jeden z przedstawicieli opozycji w sejmiku jest zdania, że marszałek Elżbiety Polak wcale nie będą chcieli poprzeć wszyscy radni Platformy Obywatelskiej.

To jest pytanie do tych radnych, którzy nie do końca wszystko aprobują nawet, jeśli są z Platformy Obywatelskiej czy z innych ugrupowań tworzących koalicję. Nie do końca tolerują wszystkie sprawy, jak choćby temat z WORD-em w Gorzowie, gdy usiłowano zamieść temat pod dywan.

Łatwiński dodaje, że opozycja czeka na nowy zarząd województwa. – Ten dotychczasowy hamuje rozwój i dyskryminuje część powiatów w naszym regionie – mówił nasz rozmówca.

Miałbym nadzieję, że nowy zarząd przestałby blokować inwestycje na linii rząd-samorząd. Przyglądam się, jak ten  zarząd województwa hamuje różne inwestycje, które są związane z pieniędzmi rządowymi. 

Dodajmy, że publicystyka w Radiu Index od poniedziałku do piątku w “Rozmowie na 96 FM” o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X