LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Ochla ma przychodnię lekarską. Tylko lekarzy brak…

Nowoczesny, parterowy budynek, parking na kilka samochodów. Tu miała być długo wyczekiwana przychodnia lekarska dla mieszkańców Ochli i przyległych miejscowości. Problemem jest jednak brak lekarzy. 

Dorota Bojar sołtys sołectwa Ochla jest zdania, że przychodnia w Ochli jest bardzo ważna dla mieszkańców.

Staraliśmy się wyjść na przeciw prośbie mieszkańców. Chodzi o pieniądze. Znaleziono je z bonusa połączeniowego. To jest zrobione na koszt naszego sołectwa. 

Paweł Towpik Radny Dzielnicy Nowe Miasto w Zielonej Górze mówi nam o kosztach:

Łącznie Ochla poświeciła na to 2 miliony 300 tysięcy złotych. 60 tysięcy to projekt, a 2 miliony to wybudowanie. Mamy jeszcze 200 tysięcy na specjalistyczne wyposażenie. 

Sołectwo z roku na rok staje się coraz większe. Przybywa nowych mieszkańców. Sama Ochla liczy już prawie 2 500 mieszkańców. Towpik dodaje, że dziś największym problemem jest brak lekarzy:

Mamy przygotowane trzy pomieszczenia medyczne przede wszystkim dla lekarza pierwszego kontaktu. Myślimy, że w dwóch pozostałych jedno będzie przeznaczone dla pediatry, a drugie dla dentysty. To byłoby takie optimum dla mieszkańców. 

Łącznie w budynku znajduje się 18 pomieszczeń. Poza gabinetami lekarskimi jest poczekalnia, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne i pomieszczenia techniczne. Budynek wyposażony jest w instalacje wodno-kanalizacyjną, gazową, elektryczną i centralnego ogrzewania. Teren działki jest ogrodzony. Dodatkowo miasto dopłaci prawie 150 tysięcy złotych na wyposażenia przychodni (w tym meble i sprzęt lekarski). Dodatkowych informacji udziela Dział Utrzymania Budynków Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X