LUBUSKIE:

Obrady sejmowej komisji cyfryzacji w Zielonej Górze. Rozmowy o nowoczesnych technologiach i poprawie wyników Lubuskiego

Cel województwa: nie być dłużej naukowo-badawczą pustynią. Brak tego rodzaju instytucji to słaby punkt regionu. Między innymi o tym, jak poprawić tę sytuację, debatowała Sejmowa Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

W skład komisji wchodzi 18 posłów, a przewodniczy jej parlamentarzysta z Lubuskiego, Paweł Pudłowski z ugrupowania Nowoczesna. Wybór Zielonej Góry na miejsce obrad posłów uzasadnił chęcią ukazania gospodarczego potencjału regionu. Jego zdaniem opinia, że województwo pozostaje w tyle, jest przesadzona.

Paweł Pudłowski

Według danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Lubuskie znajduje się w grupie regionów, które złożyły najmniej wniosków o dotacje na innowacyjne projekty. Ponadto żaden z czterech wniosków nie został zatwierdzony.

Prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego ds. rozwoju, prof. Andrzej Pieczyński, widzi szansę na wypełnienie gospodarczej luki w uzyskaniu statusu jednostki naukowo-badawczej przez Park Naukowo-Technologiczny w Nowym Kisielinie.

prof. Andrzej Pieczyński

Drugiego dnia obrad, 12 października członkowie sejmowej komisji cyfryzacji będą rozmawiać z lubuskimi przedsiębiorcami. Firmy będą mogły zapytać m.in. o możliwość uproszczenia procedury przyznawania środków z PARP bądź Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Spotkanie odbędzie się w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00