LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Obchody Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w regionie

Pierwszy dzień listopada jest poświęcony wszystkim, których oficjalnie ogłoszono świętymi, jak i tym, których życie świadczyło o świętości. Drugiego listopada obchodzimy natomiast Dzień Zaduszny, w którym modlitwą otacza się dusze czyśćcowe. Wiele poświęconych im mszy i procesji będzie się odbywać w Lubuskiem.

W Zielonej Górze, na cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej obchody rozpoczną się mszą. Zostanie odprawiona 1 listopada o 12:00 na nowej części nekropolii. Po niej nastąpi procesja. Na starej części – procesja o 14:00, a później – modlitwa w intencji zmarłych. Przewodniczyć będzie bp Tadeusz Lityński.

Tego samego dnia na cmentarzu w Gorzowie Wielkopolskim przy Żwirowej o 14:00 przejdzie procesja. Następnie mszę świętą odprawi bp Paweł Socha.

Obchody Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego odbędą się również w Głogowie. Szczegóły poniżej.

Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na najważniejszych cmentarzach w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

  1. Zielona Góra: cmentarz przy ul. Wrocławskiej, tzw. nowa część – godz. 12.00 msza św., a po niej procesja; tzw. stara część – godz. 14.00 procesja, a po jej zakończeniu msza św. Modlitwom w starej części cmentarza będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.
  2. Gorzów Wlkp.: cmentarz przy ul. Żwirowej – godz. 14.00 procesja od Nowej Bramy, a po jej zakończeniu msza św. Przewodniczy bp Paweł Socha.
  3. Głogów: cmentarz w Brzostowie – godz. 12.30 procesja, a po jej zakończeniu msza św.; cmentarz przy ul. Legnickiej – godz. 15.00 msza św., a po niej procesja.

Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu świętokrzyskim w Gorzowie Wlkp. zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 16.00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: