LUBUSKIE:

Nowy przypadek koronawirusa w Lubuskiem

Kolejny pacjent z województwa lubuskiego jest zakażony koronawirusem. To młody mężczyzna, który pochodzi z powiatu nowosolskiego. Czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej.

Lubuskie jest regionem, w którym mamy najmniej nowych przypadków zakażenia. Z czego to wynika? Wyjaśnia Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego.

Osoby, które najczęściej pojawiają się jako zakażone koronawirusem, miały kontakt z kimś już zakażonym. Pochodzą z kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego. Rzeczywiście tych przypadków jest mało, ale zwróćmy uwagę, że jesteśmy jednym z najmniejszych województw w kraju. Pomimo tego, że wydaje nam się, że tych przypadków mogłoby być dużo (ze względu na to, że jesteśmy województwem przygranicznym), warto zauważyć, że bardzo dużo liczba osób, które przekraczają granicę, nie zostaje w naszym województwie. Jadą w głąb kraju i często są diagnozowane w innych województwach.Aleksandra Chmielińska-Ciepły

W zależności od dnia, w ciągu doby w naszym regionie wykonuje się maksymalnie 120 testów na obecność koronawirusa. Średnio jest to 90 testów.

Pacjent z Lubuskiego to jedna z ponad 200 osób w kraju, u których wykryto nowe zakażenia.  Najwięcej, bo aż 125 nowych przypadków infekcji, jest w województwie śląskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: