LUBUSKIE:

Nowogród Bobrzański nie czeka!

– Jest pięknie – mówią mieszkańcy Nowogrodu Bobrzańskiego. Takie opinie pojawiają się w związku z inwestycją, która powstała na kąpieliskach znajdujących się przy ul. Fabrycznej. Burmistrz nie rezygnuje ze zmian.

W tym czasie, gdy zielonogórzanie czekają na realizację inwestycji w Ochli, Nowogród Bobrzański realizuje kolejne zmiany. Burmistrz Paweł Mierzwiak informuje na Facebooku o nowym wyposażeniu zamontowanym na kąpieliskach. Z tego miejsca korzysta wiele mieszkańców całego regionu.

Zmiany powstały w ramach projektu pt. “Wsparcie kapitału przyrodniczego regionu poprzez udostępnianie zasobów przyrodniczych w Gminie Nowogród Bobrzański”. Na inwestycję gmina dostała dofinansowanie z UE w kwocie niemal czterech milionów złotych.

Do projektu zalicza się nowe ławki, pomosty, przebieralnie, leżaki oraz szeroki parking. Paweł Mierzwiak informuje, iż obiekt jest dalej w czasie budowy, choć prawdopodobnie mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowych atrakcji przed tegorocznymi wakacjami.

Złodzieje grasują

A dlaczego burmistrz przytacza w swoim komunikacie siódme przykazanie, które mówi “Nie kradnij”? Jest to nawiązanie do ostatnich kradzieży, jakie mają miejsce w Nowogrodzie Bobrzańskim. Takie wydarzenia rozgrywały się w centrum miasta, jak i w okolicach.

Rabunku doświadczyli również mieszkańcy. Serie kradzieży nie zakończyły się i złodzieje dalej dają o sobie znać. Dlatego gmina postanowiła rozstawić kamery na obszarze kąpieliska w związku z ostatnią kradzieżą, w której przywłaszczono sobie element z nowej inwestycji. Złodzieje zabrali około pięćdziesiąt przęseł ogrodzeniowych, występujące wokół terenu “basenów”. Niestety bandytów nie złapano.

Burmistrz zapewnia, że ktokolwiek zostanie złapany na kradzieży, będzie odpowiadał za nielegalne wejście na plac budowy i uszkodzenie, lub przywłaszczenie cudzego mienia.

Inwestycja za inwestycją

Na początku marca ogłoszono rozpoczęcie prac w centrum miasta. Gmina otrzymała na inwestycję dofinansowanie w kwocie ponad półtora miliona złotych. W projekcie znajdują się nowe nasadzenia (wraz z zabezpieczeniami), ławki, kosze, fontanny, zdrój uliczny oraz oświetlenie. Ponadto inwestycja zawiera wymianę nawierzchni utwardzonej na nawierzchnię płytową. Jest to już kolejna inicjatywa w Nowogrodzie Bobrzańskim. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają, aż będą mogli korzystać w pełni z atrakcji.

Materiał opracowała Natalia Gavriloski

Zobacz więcej
Back to top button
X