LUBUSKIE:

Nowe przypadki koronawirusa w Lubuskiem. Jeden to osoba z Zielonej Góry [AKTUALIZACJA]

5 kolejnych osób z województwa lubuskiego jest zakażonych koronawirusem. Potwierdziły to pozytywne wyniki testów laboratoryjnych. W regionie mamy więc w sumie 9 zakażonych osób.

Dane o nowych pacjentach z koronawirusem podała  Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowy wojewody lubuskiego.

Te 5 osób, u których wczoraj wykryto koronawirusa, to pięciu mężczyzn. Większość z nich jest młodych, wszyscy są w stanie dobrym. Przebywają na oddziale w Zielonej Górze. Pacjenci są leczeni głównie objawowo. Dopiero po okresie, kiedy objawy ustąpią, przeprowadzone są ponowne badania. Jeżeli wynik będzie ujemny to pacjent, oczywiście decyzją ordynatora oddziału, będzie mógł opuścić szpital. Wszystkie badania do tej pory były wykonywane w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie. I na razie tak pozostanie, przynajmniej tak wynika z moich informacji.Aleksandra Chmielińska-Ciepły

Na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze przebywa 7 osób zakażonych koronawirusem. Wlicza się w to również pacjent zero, który miał ostatnio opuścić lecznicę. Są również osoby, które przebywają w domowej kwarantannie.

Dodatkowo dwie osoby, u których stwierdzono obecność koronawirusa, przebywają w domowej kwarantannie pod kontrolą sanepidu. W sumie te 9 osób czuje się dobrze. Dodatkowo na naszym oddziale przebywają 4 osoby, które czekają na wyniki. Robert Kowalik, Biuro Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki napisał, że jeden z przypadków dotyczy osoby z miasta. To pierwszy zakażony pacjent z Zielonej Góry.

Kochani. Nie ma co kryć, mamy pierwszą osobę z Zielonej Góry u której wynik na koronawirusa jest pozytywy. Pisałem Wam…

Geplaatst door Janusz Kubicki op Donderdag 19 maart 2020

Ogółem w skali kraju są 32 nowe przypadki zakażenia. Pozostałe potwierdzone wyniki dotyczą województwa mazowieckiego (16 osób) i śląskiego (6). Pojedyncze przypadki wykryto w województwie wielkopolskim, podkarpackim, małopolskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Informacje zamieściło Ministerstwo Zdrowia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: