LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Nowa Lewica w trasie

Ruszył ogólnopolski cykl spotkań Włodzimierza Czarzastego i Lewicy. Pierwszym przystankiem na trasie było województwo lubuskie i Zielona Góra. 

Tematów podczas spotkania nie brakowało. Działacze Lewicy mówili między innymi o koronawirusie. A dokładniej o problemach, z którymi przyszło się zmierzyć Polakom. Mowa tutaj chociażby o kulejącej służbie zdrowia, problemach zdalnej edukacji i podupadającej kulturze. Czarzasty zwrócił także uwagę na świadczenia społeczne.

My uważamy, proszę państwa, że czy ktoś pracuje na umowie śmieciowej, czy pracuje na umowie o dzieło – powinien mieć  świadczenia dotyczące zarówno służby zdrowia. Jak i świadczenia dotyczące urlopów, jak i świadczenia dotyczące wszystkich rzeczy, które normalnie etatowiec posiada. Bo jaka jest różnica między pracownikiem etatowym albo pracownikiem zatrudnionym na umowę o dzieło? Jeżeli ktoś zatrudniony na umowę o dzieło pracuje przez pół roku, tworząc dzieło i nie ma żadnych świadczeń praktycznie rzecz biorąc. 

Marzeniem Lewicy jest również pomoc Polakom w wejściu w dorosłość. Chcieliby żeby na rynku pierwotnym pojawiło się milion mieszkań. Dokładnie tylu lokali mieszkalnych brakuje obecnie w Polsce. Przewodniczący Lewicy zauważa, że brak własnych czterech kątów, to problem znacznie większej rangi, niż mogłoby się wydawać obecnie rządzącym.

To jest brak możliwości założenia rodziny, brak możliwości wychowania dziecka, brak możliwości godnego po prostu życia.  Niby to proste, ale nikt na razie tego nie rozwiązał. My mamy pomysł jak to zrobić i będziemy chcieli te problemy rozwiązać. 

Włodzimierz Czarzasty, zapytany o sytuację w sejmiku lubuskim, podkreślił także że lewica  nadal będzie podtrzymywała zawartą kilka lat temu umowę koalicyjną.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: