LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Nie było kongresów, jest sprzęt dla medyków za ponad milion złotych

Nowy sprzęt dla oddziału laryngologii za ponad 420 tysięcy złotych zostanie zakupiony do Szpitala Uniwersyteckiego. Będzie to kolejny element profilaktyki nowotworów głowy i szyi.

Szpital otrzyma m.in. wiertarkę laryngologiczną i mikroskop operacyjny.

Prosił o ten sprzęt prof. Golusiński. Te zakupy są związane z realizacją naszego projektu profilaktyki raka głowy i szyi. Jest duża wykrywalność w tej chwili i ten sprzęt jest bardzo potrzebny, szpital o to zabiegał.

Wsparcie sprzętowe zyska także oddział zakaźny i oddział położniczo-ginekologiczny.

Zakupimy dwa kardiomonitory wraz z wyposażeniem, cztery materace przeciwodleżynowe za kwotę 259 tysięcy złotych i to jest na oddział zakaźny, na potrzeby intensywnej terapii. Kupimy również aparat USG dla oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze za kwotę 138 tysięcy 900 złotych.

Oprócz tego zarząd województwa doposaży stacje pogotowia w Gorzowie i Zielonej Górze. Trafią do nich urządzenia do dezynfekcji karetek. Łączna kwota wszystkich zakupów to ponad milion trzysta tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy przeznaczonych na organizację Kongresu Kobiet i Kongresu Gospodarczego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X