LUBUSKIE:

NFZ wyśle Ci SMS z przypomnieniem o wizycie

Komu zdarzyło się zapomnieć o wizycie u lekarza, na którą czekał kilka miesięcy? Tym razem na kilka dni przed dostaniecie SMS z przypomnieniem i możliwością ewentualnego odwołania wizyty.

Lubuski NFZ wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów. Podpisał umowę z 92 poradniami specjalistycznymi m.in. onkologii, ortopedii, czy kardiologii i endokrynologii. W ramach porozumienia na cztery dni przed umówioną wizytą pacjent dostanie SMS z przypomnieniem.

Pilotażowa akcja ma zapobiegać problemowi, który wynikał z analiz NFZ. Okazuje się, że w przeciągu trzech ostatnich miesięcy w powyższych placówkach, na blisko 14 tysięcy zapisanych pacjentów, niemalże dwa tysiące nie zjawiło się na umówione wizyty. SMS będzie szansą na jej ewentualne odwołanie i tym samym udostępnienie miejsca innym osobom, które czekają w kolejkach.

Piotr Bromber Dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Lubuski oddział rozpocznie rozsyłanie SMS-ów 1 października. Warunkiem jego otrzymania jest przekazanie poradni swojego numeru telefonu. Jak będzie wyglądał SMS przypominający z NFZ?

screenshot_2016-09-28-10-58-42

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: