LUBUSKIE:

NFZ premiuje placówki medyczne za wystawianie e-skierowań

Lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do korzystania z nowej elektronicznej usługi – wystawiania e-skierowań. Placówki, które zrezygnują z dokumentów w formie papierowej, mogą liczyć na bonus finansowy. Umożliwia to nowelizacja zarządzenia, którą podpisał prezes NFZ. Premia dotyczy punktów ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i podstawowej opieki zdrowotnej.

Elektroniczne skierowanie jest ułatwieniem również dla pacjentów. Nie będą musieli zanosić dokumentu do poradni, w której będą umówieni na wizytę.

Pacjent nie będzie musiał dostarczać oryginału skierowania do poradni, do której będzie się udawał na wizytę. Wystarczy podać telefonicznie czterocyfrowy kod w podmiocie, w którym umówiona jest wizyta. Jeżeli chodzi o podmioty, które będą przechodziły na elektroniczne skierowania, dla nich będą dodatkowe korzyści finansowe.

E-skierowania to kolejny krok do usprawnienia systemu ochrony zdrowia – wcześniej pojawiła się możliwość wystawiania e-recept. Aby placówki medyczne mogły korzystać z systemu do e-skierowań, najpierw powinny złożyć wniosek w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Od 8 stycznia przyszłego roku wystawianie e-skierowań będzie już obowiązkowe.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: