LUBUSKIE:

Najnowsze wieści z Lubuskiego? W nowym programie Region Południe

Nowy program pojawił się na antenie Radia Index. To audycja „Region Południe”, w której co tydzień będziemy sprawdzać, czym żyje województwo lubuskie. Z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w każdy poniedziałek o 12:30 będzie spotykał się Maciej Noskowicz.

Pierwszym gościem był Łukasz Porycki. Wicemarszałek województwa lubuskiego odniósł się m.in. do zmniejszenia wsparcia przez Narodowy Fundusz Zdrowia dla szpitali zaangażowanych w walkę z koronawirusem w regionie.

Szanowni państwo, jeżeli się zmniejsza ryczałt o 20% dla lubuskich szpitali, gdzie organem prowadzącym jest samorząd województwa lubuskiego, to są duże kwoty. Jeżeli dodamy Gorzów, Świebodzin i inne szpitale, to te kwoty robią się już bardzo duże. Dziwię się jeszcze, że robi się to z datą wstecz, od 1 maja. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

Porycki przyznał, że bardziej niż na cięcia liczył na bonus finansowy dla lubuskich szpitali.

Ponieważ szpitale świetnie wywiązały się z problemu “covidowego”. Szpital w Zielonej Górze obsługiwał większość tych pacjentów i wydał bardzo duże pieniądze na zakup sprzętu, środki ochrony osobistej. Dziwi mnie ta sytuacja.

Porycki stwierdził na antenie Radia Index, że gdyby nie pomoc zarządu województwa te szpitale nie funkcjonowałyby tak dobrze, jak teraz. Wicemarszałek zaznaczył jednak, że lubuscy pacjenci mimo zmniejszonego ryczałtu od NFZ dla szpitali, nie mają powodów do obaw.

Cała rozmowa Macieja Noskowicza do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Stanowisko lubuskiego NFZ poniżej. Gościem Rozmowy na 96 FM był Piotr Bromber.

Piotr Bromber: Pomagamy szpitalom w walce z pandemią

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: