LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Najlepsi lubuscy “ogrodnicy” nagrodzeni!

Właściciele najpiękniejszych i najbardziej zadbanych ogródków działkowych i ogrodów w województwie lubuskim nagrodzeni. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim.

Konkurs odbył się po raz pierwszy. Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn zwrócił uwagę, na bardzo ważny walor ekologiczny konkursu.

To ważne, że dbacie Państwo o swoje ogrody i działki, gdzie hodujecie zdrową żywność, którą wykorzystujecie na własny użytek 

Do konkursu przystąpiło około 20 właścicieli ogródków. Radna wojewódzka Anna Chinalska, która uczestniczyła w obradach jury stwierdziła, że wybór wcale nie należał do łatwych.

Mamy wspaniałych Lubuszan, którzy wykreowali i swoją pracowitością stworzyli piękne dzieła – oazy zieleni. W waszych ogrodach widzieliśmy wiele roślin użytkowych, ekologicznych.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali kwotę 2 tysięcy złotych. Dodajmy, że wśród zwycięzców byli również zielonogórzanie. W kategorii ogród “Rabatki i inne kwiatki” na trzecim miejscu uplasowała się Danuta Jankowska. W kategorii działki „Rabatki i inne kwiatki”  drugie miejsce zajęła Teresa Wojtkowiak, a trzecie Paweł Radoń.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: