LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poszukuje nowych funkcjonariuszy!

Ruszył nabór pracowników do Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ubiegać się o przyjęcie do służby mogą osoby do 35 roku życia. Ważna jest też nieposzlakowana opinia kandydata oraz niekaralność. 

Rekrutację podzielono na dwa etapy. W pierwszym, potencjalny kandydat, może kontaktować się z placówką najbliższą swojego miejsca zamieszkania. W przypadku Zielonej Góry jest to oddział w Krośnie Odrzańskim. Tam też pretendent może złożyć wszystkie konieczne dokumenty. Następnie zostanie on zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną oraz poddany testowi psychologicznemu. I tutaj już przychodzi pora na etap drugi.

W trakcie którego taki kandydat zdaje egzaminy z wiedzy ogólnej, egzamin z języka obcego, a także test sprawnościowy. Jak również przeprowadzana jest druga rozmowa kwalifikacyjna, a następnie badanie psychosomatyczne.

Kiedy już kandydatowi uda się przejść przez wszystkie szczebelki rekrutacji, czas na kilkutygodniowy kurs. Przyszły mundurowy trafia do jednego z ośrodków szkoleniowych. Następnie wraca do jednostki i rozpoczyna służbę.

Najciekawsze dla kandydatów jest zawsze ile mogą zarobić. W pierwszym etapie, szkoleniowym, przez sześć tygodni, będą otrzymywali oni pensje 2600 na rękę. Czyli netto. Następnie, już po szkoleniu i w zależności czy mają więcej niż 25 lat czy mniej, to zarobki kształtują się w okolicy 4 tysięcy złotych.

Oprócz co miesięcznej wypłaty Straż Graniczna kusi także takimi dodatkami jak “mundurówka” oraz nagrody jubileuszowe. Są też dodatki mieszkaniowe. Dodajmy, że tylko w tym roku planowane jest przyjęcie aż 70 nowych funkcjonariuszy. A o wszystkich wytycznych, dotyczących rekrutacji, można przeczytać na oficjalnej stronie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: