LUBUSKIE:

Nadal będziemy latać do Warszawy i z powrotem. W korzystniejszych godzinach

Dotychczasowe godziny odlotów i przylotów do Warszawy i Babimostu nie były zbyt dogodne. To zmieni się w kwietniu. Z babimojskiego lotniska i portu lotniczego w stolicy będziemy mogli wyruszyć nieco później.

O nowym rozkładzie lotów mówił dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego, Sławomir Kotylak.

Nowe godziny są efektem konsensusu pomiędzy liczbą operacji możliwych do przeprowadzenia w porcie lotniczym Babimost/Zielona Góra z liczbą odlotów możliwych do zrealizowania w porcie Chopina (w Warszawie – przyp. red.). Przyloty poranne z Warszawy do Zielonej Góry mają być zrealizowane między godziną 7:45 a 8:30. Wyloty z Zielonej Góry do Warszawy – między 8:15 a 8:45. Te godziny to tak zwane piki, czyli najbardziej obciążone w systemie portu lotniczego w Warszawie godziny startów i lądowań.Sławomir Kotylak

Natomiast w godzinach wieczornych samoloty będą wylatywać z Warszawy do Zielonej Góry między 20:00 a 20:45, a z Zielonej Góry do Warszawy – między 20:45 a 21:30. To oznacza, że swoje sprawy będzie można załatwić w stolicy lub w Zielonej Górze w ciągu jednego dnia.

W ubiegłym tygodniu w urzędzie marszałkowskim został rozstrzygnięty przetarg na loty. Przystąpiły do niego Polskie Linie Lotnicze LOT i właśnie ten przewoźnik będzie realizował połączenia.

Jestem oczywiście wielkim zwolennikiem trwania i jak najlepszego wykorzystania tej infrastruktury. Nie tylko dlatego, że blisko 10 lat temu to właśnie ja podpisałem umowę o przejęciu lotniska i to była świadoma decyzja. Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o mój punkt widzenia  w tej sprawie. Dlatego teraz, z chwilą objęcia funkcji w zarządzie województwa, przekonany o tym, że szczęściu trzeba pomagać, przystąpiłem do zdecydowanych, operacyjnych działań.Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego

Rotacji, czyli lotów w obie strony, będzie 10 – po dwa w ciągu dnia. Od 1 czerwca, jak wyjaśnia Sławomir Kotylak, w siatce połączeń pojawi się jedna luka. Wieczorne loty ze środy będą realizowane w niedzielę. Wynika to ze zbyt małej liczby służb straży granicznej i straży pożarnej na lotnisku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: