LUBUSKIE:

Muzyka zabierze lubuszan do raju, a przynajmniej do Paradyża

Ponownie nasze województwo rozbrzmi muzyką dawną. Nie zabraknie dźwięków płynących z fletów, violi da gamba, skrzypiec, altówek, wiolonczeli i kontrabasów. Jaka będzie muzyczna droga do raju?

Informacji na temat samego festiwalu jeszcze nie będziemy zdradzać, ale warto zapowiedzieć tak zwany Przedsionek Raju, czyli zwiastun wydarzenia i jednocześnie odkrycie województwa. „Przedsionek Raju” to nasza próba chwalenia się Ziemią Lubuską wobec innych, ale jeszcze bardziej wobec nas samych. Jeśli sami nie udowodnimy sobie, jak wiele ciekawych inicjatyw i projektów jesteśmy w stanie podjąć i stworzyć, nigdy nikogo nie przekonamy, że to niezwykły zakątek świata – nasze chwalenie się pójdzie zupełnie na marne – informuje Cezary Zych, dyrektor festiwalu.

W tym roku podczas przedsionka będziemy mogli usłyszeć m.in. Davida Montiego grającego na skrzypcach, Joannę Boślak-Górniok z muzyką klawesynową, czy Rogera Helou z portatywem, czyli małymi przenośnymi organami.

Koncerty przedsionka rozpoczną się 19 lipca i odbędą się w różnych miastach np. Poznaniu, Międzyrzeczu, Brzeźnicy i Sulechowie. Szczegółowy program znajdziecie na stronie www.muzykawraju.pl. Natomiast festiwal Muzyka w Raju trwać będzie w dniach od 12 do 21 sierpnia.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: