LUBUSKIE:MUZYKA:

Muzyczny raj już nie tylko w Paradyżu. Festiwal „Muzyka w Raju” poszerza zasięg

Dźwięki skomponowane przez Bacha czy Telemanna znowu przeniosą nas do muzycznego raju. W ten piątek rozpocznie się cykl koncertowy z muzyką dawną. Najważniejszym miejscem festiwalu „Muzyka w Raju” będzie oczywiście zespół poklasztorny w Paradyżu, ale twórczość barokową czy renesansową usłyszymy również w innych miejscowościach.

– Jest to rozwinięcie formuły cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”, ale również poszukiwanie nowej inspiracji dla artystów – mówi Cezary Zych, dyrektor festiwalu „Muzyka w Raju”.

„Muzyka w Raju” to projekt regionalny, lubuski. Jest bardzo rozpoznawalny, ma swoją dużą tożsamość artystyczną. Chcielibyśmy ten potencjał wykorzystać do tego, żeby namówić melomanów i z Ziemi Lubuskiej, ale również z całej Polski i z zagranicy do tego, żeby podążyli z nami w miejsca, do których być może nigdy by nie trafili bez inspiracji, jaką jest muzyka dawna.Cezary Zych

Muzyka dawna będzie grana w Żaganiu, Letnicy, Świdnicy i Gorzowie Wielkopolskim. Pod koniec cyklu koncertowego artyści zawitają do Paradyża.

Oficjalnym partnerem festiwalu jest samorząd województwa lubuskiego. W tym roku na jego organizację przekazał 100 tysięcy złotych.

Z tego, co pamiętam, jeszcze 10 lat temu była to dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych. Ona rosła, tak jak rósł również festiwal i jego znaczenie w Polsce i w Europie. W tej chwili nasza dotacja wynosi 100 tysięcy złotych, a „Przedsionek Raju” też wspieramy – kwotą 15 tysięcy. Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego

Festiwal „Muzyka w Raju” potrwa do 24 sierpnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00