LUBUSKIE:

Mniej pociągów na lubuskich trasach. Gdzie nie pojedziemy koleją?

Ze względu na zagrożenie koronawirusem, środki bezpieczeństwa wprowadziła też spółka kolejowa POLREGIO. Ograniczone zostały kursy pociągów, także w województwie lubuskim. Zmiany uzgodniono z urzędem marszałkowskim.

W Lubuskiem odwołano 75 pociągów – wyjaśnia Dominik Lebda, rzecznik prasowy POLREGIO. Dotyczy to m.in. dwóch kursów na linii Rzepin-Zbąszynek, kursów relacji Zielona Góra-Żary-Żagań/Goerlitz czy relacji Żagań-Żary-Tuplice-Forst.

Na tę chwilę całkowicie odwołanych jest 75 pociągów, natomiast częściowo odwołanych lub kursujących w zmienionych bądź krótszych relacjach jest 16 pociągów. Informacje dotyczące ograniczenia w kursowaniu pociągów w województwie lubuskim, a także w pozostałych województwach, są dostępne na stronie internetowej polregio.pl i w każdym z oddziałów w naszym kraju. W zakładzie POLREGIO, w momencie kiedy wprowadzane są zmiany w rozkładzie jazdy, są natychmiast aktualizowane na stronie internetowej. W województwie lubuskim, także w zakładce regionalnej, jest pełen wykaz wszystkich pociągów.Dominik Lebda

Lista pociągów zawiera m.in. informacje o relacji i godzinie odjazdu. POLREGIO stara się, by wiadomości o odwołanych kursach trafiały również na dworce i stacje kolejowe.

W miarę możliwości próbujemy dostać się do wszystkich tych miejsc natychmiast, gdy zmiany są wprowadzane. Informacja jest, tak jak mówiłem, w pierwszej kolejności, aktualizowana na naszej stronie internetowej polregio.pl. Zachęcam także pasażerów do sprawdzania połączenia każdorazowo przed podróżą na stronie portalpasazera.pl.Dominik Lebda

Za pociągi, które są odwołane w związku z zagrożeniem koronawirusem, nie kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Więcej informacji o połączeniach kolejowych znajdziemy na tej stronie internetowej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: