HOTLUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Medal na otarcie łez? Falubaz dziś powalczy w finale MPPK

Piotr Protasiewicz, Damian Pawliczak i Mateusz Tonder – to żużlowcy Marwis.pl Falubazu Zielona Góra, którzy dziś wieczorem w Grudziądzu powalczą o medal podczas finału mistrzostw Polski par klubowych. 

Falubaz spadł z ekstraligi i ewentualny medal byłby pozytywnym akcentem na zakończenie nieudanego sezonu. Zielonogórzanie nie są bez szans. Kilka ekip ekstraligowych, pewnie z uwagi na zbliżające się półfinały ekstraligi, awizowało rezerwowe składy. Zabraknie więc gwiazd: Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego czy Piotra Pawlickiego. – My chcemy powalczyć – powiedział Radiu Index trener Falubazu Piotr Zyto.

Jakieś szanse mamy, widząc po składach, niektóre drużyny przysłały rezerwy. Będzie to ciekawy i wyrównany finał. Postaramy się powalczyć.

W ubiegłym roku w Gdańsku zielonogórzanie zdobyli srebrny medal. Żyto uważa, że w takim zawodach – jak sama nazwa wskazuje – należy umiejętnie i skutecznie jeździć w parze z kolegą z drużyny.

W ub. roku zdobyliśmy srebro, i wtedy były rozmowy, jak jechać. Na niektórych torach nie da się jechać parą, ale powinien kolega patrzeć na drugiego. To jest fajna rzecz.

Falubaz w dotychczasowej historii zdobył 13 medali MPPK w tym czterokrotnie złoto.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: